Rubriky:

Motocykly

Bláznivý Australan překonává lidské hranice. Na motorce surfoval mezi vlnami!

5. srpna 2015 11:56 - Papeete

Neskutečnými kousky na motorce šokuje svět už několik let. Tím, co Australan Robbie Maddison předvedl na Tahiti, ale všechny předchozí kaskadérské parády trumfl. S motorkou se projížděl po vodě a dokonce si i zasurfoval mezi vlnami!

Reuters

Než se něco podobného podařilo, stálo to Maddisona a jeho tým obrovské množství času a trpělivosti. Svoji KTM upravoval tři roky, než se mu povedlo naladit nastavení speciálních lyží a netradičních pneumatik s obřími výstupky. Motorku při testech museli on a jeho pomocníci vytahovat z vody asi třicetkrát.

Přesto se nakonec jeho bláznivý sen stal skutečností. A to na Tahiti, na místě oblíbeném nejen turisty, ale také milovníky surfu. „Byl to monumentální zážitek," prohlásil Maddison.

Během natáčení, které nakonec sloužilo jako reklama na boty, si ale i takový tvrďák, jakým Maddison je, prošel nepříjemnou chvílí. To když se za jeho zády objevila větší vlna, než by se mu líbilo. „Byla obrovská, jako čtyřpatrový dům. Šlo o jednu z nejděsivějších chvil v mém životě. Dohonila mě a já popravdě myslel, že je po mně," vzpomínal Australan, jak zmizel i se svým strojem ve zpěněné vlně.

Ale přežil. Stejně jako všechny své předchozí bláznivé kousky. Skok ze skokanského můstku v Utahu, přelet přes londýnský Tower Bridge, či přeskok přes Korintský kanál nebo výskok na Vítězný oblouk v Las Vegas a následný skok dolů. Zahrál si také v bondovce Skyfall, kde zaskakoval za agenta 007. Samozřejmě během jízdy na motorce.

Jeho projížďka ve vlnách na Tahiti je ale rozhodně nejpůsobivější.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly