Rubriky:

Motocykly

Biaggi zatím nenašel nový tým, možná s motocykly skončí

24. listopadu 2005 18:06 - ŘÍM

Čtyřnásobný mistr světa Max Biaggi uvažuje o konci kariéry v závodním sedle silničního motocyklu. Čtyřiatřicetiletý Ital po skončení letošní sezóny nedostal novou nabídku od stáje Honda a zatím si nenašel nové angažmá. Biaggi je přitom několikanásobný světový šampion, který sbíral tituly ve třídě do 250 ccm nepřetržitě v letech 1994 až 1997.

 

ČTK/AP

"Musím se už věnovat zimnímu testování, ale bohužel pořád ještě hledám novou smlouvu. Žádné dobré nabídky nejsou," postěžoval si Biaggi v dnešním rozhovoru pro televizní stanici Sky.

Letos skončil Biaggi v královské kubatuře MotoGP čtyřikrát na stupních vítězů, ale nevyhrál jediný závod. V celkovém pořadí seriálu obsadil páté místo. U Hondy jej nahradí Španěl Daniel Pedrosa, který do třídy MotoGP přijde jako dvojnásobný šampion dvěstěpadesátek.

Biaggi se prý od svého zaměstnavatele dozvěděl o konci angažmá až při posledním závodě. "To mi situaci s hledáním nové smlouvy ztížilo, špičkové týmy si vyjasňují situaci se svými jezdci během července a září," konstatoval.

Proto se připravuje na možný konec kariéry a budoucnost bez motorek. "Výčitky žádné nemám, motorismu jsem odvedl všechno, co jsem mohl. Možná začnu dělat něco úplně jiného," dodal.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.