Rubriky:

Motocykly

Tomíčkův memoriál vyhrál polský plochodrážník Pawlicki, Milíkovi pódium uniklo

21. září 2015 21:45 - Praha

Polák Przemyslaw Pawlicki vyhrál Memoriál Luboše Tomíčka, mezinárodní plochodrážní závod v Praze na Markétě. Druhý skončil Rus Renat Gafurov, třetí místo obsadil největší favorit Nicki Pedersen z Dánska. Čtvrtý byl ve finále domácí jezdec Václav Milík.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Pětadvacetiletý Pawlicki, bývalý juniorský mistr Evropy, byl jasně nejlepším jezdcem dne. Už v základní části vyhrál čtyři jízdy z pěti a přišel o jediný bod. Ve finále proměnil svou první účast v tradičním memoriálovém klání v kariéře ve vítězství.

O další čtyři postupová místa do finále se za Polákem strhl obrovský boj. Jako druhý se do finále dostal Pedersen s jedenácti body, na deset bodů se ale dostalo hned šest dalších jezdců a rozhodoval počet vítězství. Milík se dostal mezi elitní pětku jako poslední jen díky vzájemnému triumfu nad Rohanem Tungatem z Austrálie.

Překvapivý vítěz nedělní Zlaté přilby v Pardubicích Jurica Pavlic z Chorvatska, který byl v Praze už dvakrát druhý, nevyhrál při 47. ročníku tradičního podniku ani jednu jízdu v základní části a do finále nepostoupil, byť se po pěti druhých místech dostal na deset bodů.

Pedersenovi nevyšel start

Trojnásobný světový šampión Pedersen se mohl stát teprve pátým jezdcem, který závod vyhrál třikrát, ale třetímu muži průběžného pořadí mistrovství světa se nevydařil start ve finále a musel se spokojit s třetí pozicí.

Matěj Kůs, poslední český vítěz memoriálu z roku 2010, se na startu objevil i přesto, že se stále potýká s následky otřesu mozku a na krku měl zpevňující límec. Stejně jako při Zlaté přilbě v Pardubicích se mu ani v Praze nepovedlo postoupit do finále.

Závod se jezdí každý rok na počest tragicky zesnulého slavného českého reprezentanta z šedesátých let Luboše Tomíčka.

Memoriál Luboše Tomíčka, mezinárodní závod na ploché dráze v Praze:
1. Pawlicki (Pol.)
2. Gafurov (Rus.)
3. Pedersen (Dán.)
4. Milík (ČR)
5. Smolinski (Něm.)
6. Tungate (Austr.)
7. Dudek (Pol.)
8. Pavlic (Chorv.)
9. Barker (Brit.)
10. Kůs
...12. Franc
14. Škurla
15. Holub
16. Krčmář
18. Smetana (všichni ČR)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly