Rubriky:

Motocykly

Kornfeil odstartuje v Japonsku po penalizaci z jedenáctého místa

10. října 2015 08:48 - Motegi

Osmý čas zajel Jakub Kornfeil v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska silničních motocyklů, ale do závodu Moto3 odstartuje z jedenácté pozice. Český jezdec byl penalizován posunem o tři místa dozadu za to, že ve třetím volném tréninku jel příliš pomalu v závodní stopě. Karel Hanika skončil v kvalifikaci nejslabší třídy dvacátý.

 

Team Racing SIC M7 Drive, ČTK

První pole position v kariéře si vybojoval Ital Romano Fenati, který zajel nový rekord okruhu v Motegi. O 173 tisícin sekundy odsunul na druhé místo Portugalce Miguela Oliveiru, s nímž bojuje o třetí místo v celkovém pořadí Moto3. Před patnáctým závodem sezóny na něj ztrácí čtyři body.

Napínavý souboj přinesla kvalifikace královské kategorie MotoGP, v níž Španěl Jorge Lorenzo porazil kolegu z Yamahy a soupeře v boji o titul Itala Valentina Rossiho o 81 tisícin sekundy. První místo na startu si Lorenzo zajistil počtvrté v sezoně a v neděli bude útočit na sedmý letošní triumf. V šampionátu ztrácí na vedoucího Rossiho 14 bodů.

Ošklivý pád potkal v závěrečném tréninku MotoGP Alexe de Angelise. Jednatřicetiletý jezdec ze San Marina byl přepraven vrtulníkem do nemocnice, kde lékaři odhalili praskliny v pěti obratlích a třech žebrech. K tomu De Angelis utrpěl těžké zranění hlavy, kvůli němuž si nehodu nepamatuje. Podle informace týmu by příští týden mohl být přepraven do Itálie.

V Moto2 si dojel pro sedmé kvalifikační vítězství v tomto roce Francouz Johann Zarco, čerstvý mistr světa, který získal titul v předstihu poté, co Španěl Esteve Rabat start v Motegi vzdal kvůli zranění.

VC Japonska, závod MS silničních motocyklů v Motegi - kvalifikace:
Moto3:
1. Fenati (It./KTM) 1:56,484
2. Oliveira (Portug./KTM) -0,173
3. Navarro (Šp./Honda) -0,236
...8. Kornfeil -0,605
20. Hanika (oba ČR/KTM) -1,231
Moto2:
1. Zarco (Fr./Kalex) 1:50,339
2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,171
3. Folger (Něm./Kalex) -0,577
MotoGP:
1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:43,790
2. Rossi (It./Yamaha) -0,081
3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,426
ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly