Kornfeil byl desátý v trénincích na motocyklovou VC Austrálie

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil zajel desátý čas v úvodních trénincích Moto3 před Velkou cenou Austrálie. Na okruhu na Phillip Islandu zaostal přesně o sekundu za nejrychlejším mužem dne Miguelem Oliveirou z Portugalska.

Jakub Kornfeil, ilustrační snímek

Oliveirův týmový kolega Karel Hanika byl o 174 tisícin pomalejší než Kornfeil a ve vyrovnané konkurenci mu to stačilo na 16. místo.

Druhý v trénincích skončil britský lídr šampionátu Danny Kent. Pokud by skončil nejhůře druhý i v nedělním závodě, stane se s předstihem novým mistrem světa bez ohledu na výsledky soupeřů.

V královské MotoGP byl nejrychlejší mistr světa Marc Márquez ze Španělska. Čech Karel Abraham ze zdravotních důvodů v Austrálii nestartuje.

Tréninky na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů (kombinované časy po dvou jízdách):