Rubriky:

Motocykly

Arbitrážní soud odmítl Lorenzovu snahu zapojit se do Rossiho případu

3. listopadu 2015 21:46 - Lausanne

Arbitrážní soud pro sport (CAS) odmítl žádost španělského motocyklového jezdce Jorgeho Lorenza zapojit se do projednávání odvolání jeho týmového kolegy z Yamahy a rivala Valentina Rossiho. Italský závodník se odvolal k CAS kvůli trestu za kolizi se Španělem Marcem Márquezem v Malajsii, kvůli níž musí do závěrečné Velké ceny sezony ve Valencii odstartovat z posledního místa.

Vedoucí muž mistrovství světa Rossi se na CAS obrátil v závěru minulého týdne. Požadoval, aby mu byly odebrány tři trestné body, které pro něj znamenají start z posledního místa, či aby byl jeho trest alespoň pozdržen. Dnes se chtěli do projednávání případu zapojit zástupci Lorenza, aby mohli působit ve Španělův prospěch, ale CAS to odmítl.

Představitelé arbitráže v dnešním prohlášení potvrdili, že rozhodnou nejpozději v pátek, kdy Grand Prix Valencie startuje měřenými tréninky. Rossi jde do závěrečného závodu sezony s náskokem sedmi bodů před Lorenzem, ovšem start z posledního místa by jeho šance na zisk jubilejního desátého titulu značně snížil.

Rossi se před týdnem v Sepangu dostal do kontroverze na trati se stále ještě úřadujícím šampionem Márquezem, jehož předtím na tiskové konferenci obvinil, že pomáhá svému krajanovi Lorenzovi. Španěl při kontaktu s Rossim skončil na zemi a nedojel, Ital skončil třetí. Za zavinění srážky mu hrozila až diskvalifikace, nakonec byl potrestán trestnými body znamenajícími start z poslední pozice.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly