Kornfeil odstartuje do Velké ceny Argentiny z 15. místa

Termas de Río Hondo

Jakub Kornfeil odstartuje do nedělního závodu Moto3 ve Velké ceně Argentiny z patnácté pozice. Český jezdec bude stát o jednu řadu blíž startovní čáře než v úvodním závodě v Kataru, kde nakonec skončil desátý. Karel Hanika vyrazí mezi 33 jezdci z předposledního místa.

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil

Kornfeil zaostal o 986 tisícin sekundy za nejrychlejším Bradem Binderem. Jihoafričan vybojoval pole position s velkým náskokem 324 tisícin před Romanem Fenatim z Itálie, první řadu zkompletoval Španěl Jorge Navarro.

"Ve volných trénincích jsem se s motorkou trošku pral a také to bylo vidět na výsledcích. V kvalifikaci byl už pocit úplně jiný. Konečně se podařil velký pokrok s nastavením. Zítra nesmím zaspat první kola a bude to dobré. Věřím v dobrý výsledek," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Hanika zajel 29. čas s mankem 2,625 sekundy na vítěze, ale po penalizaci za pomalou jízdu byl přesunut o tři příčky zpět do poslední řady. V kvalifikaci se zapletl i do hromadného pádu, který se podle webu motogp.com obešel bez zranění.

Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny, závod MS silničních motocyklů:
Moto3:
1. Binder (JAR/KTM) 1:49,767
2. Fenati (It./KTM) -0,324
3. Navarro (Šp./Honda) -0,367,
...15. Kornfeil (ČR/Honda) -0,986,
29. Hanika (ČR/Mahindra) -2,625 (Hanika bude penalizován za pomalou jízdu ztrátou třech míst na startovním roštu).