Motocyklista Kornfeil zažil v Itálii nejhorší závod sezóny. Lorenzo zdolal Márqueze

Mugello

Velkou cenu Itálie v MotoGP vyhrál španělský motocyklista Jorge Lorenzo, když těsně před cílem předjel krajana Marca Márqueze. Jakub Kornfeil v kubatuře Moto3 zaznamenal 17. místem nejhorší výsledek v sezóně, naopak druhý český reprezentant Karel Hanika si na 20. pozici připsal nejlepší umístění v dosavadním průběhu šampionátu.

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil

Úřadující mistr světa Lorenzo si v posledním kole s Márquezem několikrát vyměnil vedení a do cílové rovinky vjel na druhém místě. Na posledních metrech ale fantasticky zrychlil a připsal si páté vítězství v Mugellu od roku 2011. Márqueze porazil o 19 tisícin sekundy.

Lorenzo díky třetímu úspěchu v sezoně zvýšil svůj náskok na prvním místě průběžného pořadí na deset bodů před Márquezem. Třetí je s odstupem 37 bodů Ital Valentino Rossi, který odstartoval z první pozice, kvůli technickým problémů byl však v osmém kole nucen odstoupit.

V Moto3 si pro třetí vítězství za sebou dojel Jihoafričan Brad Binder a upevnil si vedení v průběžném pořadí. Závěr dramatického závodu poznamenaly dva pády jezdců v početné čelní skupině v posledním kole - nejprve skončil Khairul Idham Pawi z Malajsie a těsně před cílem také Španěl Arón Canet.

Kornfeil se teprve podruhé v sezoně nedostal do nejlepší desítky, jeho dosavadním nejhorším výsledkem bylo jedenácté místo z Velké ceny Ameriky. Hanika naopak přerušil sérii tří nedokončených závodů a o dvě příčky si vylepšil nejlepší umístění v sezoně.

Drama nabídla i kubatura Moto2. Po havárii Španěla Xaviera Viergeho, který vyvázl nezraněn, musel být závod kvůli opravě ochranné bariéry přerušen a následně byl zkrácen na deset kol. Pro druhý triumf v sezoně si nakonec dojel Francouz Johann Zarco.