Rubriky:

Motocykly

Ježek při debutu v MS superbiků skončil osmnáctý

25. února 2017 10:14 - Phillip Island

Motocyklový jezdec Ondřej Ježek obsadil při debutu v mistrovství světa superbiků 18. místo. Úvodní závod sezony na Phillip Islandu skončil absolutním triumfem britských pilotů, zvítězil úřadující šampion Jonathan Rea před Chazem Daviesem a vicemistrem světa Tomem Sykesem. I další dvě místa obsadili Britové.

 

Superbike.it

Ježek se do kategorie superbiků přesunul ze šampionátu supersportů, v MS tak zůstává česká stopa i po odchodu Karla Abrahama zpět do MotoGP. Sedmadvacetiletý jezdec týmu Grillini Racing Kawasaki se v Austrálii při testování potýkal s nastavením podvozku, které nakonec nebylo ideální ani pro závod.

"Bohužel jsme vinou nedostatku testování nestihli vyzkoušet motorku na delší vzdálenost. To byl prakticky křest ohněm až v závodě a také se to projevilo," uvedl Ježek v tiskové zprávě. Při jednom pokusu o předjetí se navíc nedobrovolně dostal mimo trať a ztratil kontakt se soupeři. "V posledních kolech časy na kolo nebyly tak tragické oproti konkurenci, ale z mé pozice už to bylo spíše jen o sbírání dát pro zítřejší závod," konstatoval Ježek.

Úvodní podnik MS superbiků na Phillip Islandu (Austrálie):
1. Rea (Brit./Kawasaki) 33:52,290
2. Davies (Brit./Ducati) -0,042
3. Sykes (Brit./Kawasaki) -1,050
...
18. Ježek (ČR/Kawasaki) -48,043
ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly