Rubriky:

Motocykly

Pešek: Až moc jsem ve finiši uvažoval

5. června 2006 10:00

Moc nechybělo a Lukáš Pešek mohl poprvé ve své kariéře v mistrovství světa silničních motocyklů vystoupit na nejvyšší stupínek. Český jezdec při Velké ceně Itálie na okruhu v Mugellu vedl ještě v poslední zatáčce, pak se ale propadl na třetí pozici. "Dlouho jsem tam přemýšlel o správné stopě a hlídal si soupeře, až jsem tam byl moc dlouhý a vedení ztratil," říká Pešek v rozhovoru pro Právo.

Jak hodnotíte své druhé letošní umístění na pódiu?
Mám radost, že jsem se znovu soupeřům důrazně připomněl a vešel se mezi tři nejlepší, ale trochu cítím i zklamání, protože vítězství bylo opravdu blízko. Už jsem věřil, že mi útok vnitřkem v posledním kole může vyjít, jenže před tou osudnou poslední zatáčkou jsem zřejmě až moc uvažoval.

Co se v závěru dělo?
Dlouho jsem tam přemýšlel o správné stopě a hlídal si soupeře, až jsem tam byl moc dlouhý a vedení ztratil. Zůstalo tam místo pro Pasiniho i Bautistu, pak už mi nepomohl ani rychlý výjezd.

Předpokladem úspěchu v závodě byl už váš triumf v kvalifikaci. Ocenili u Derbi, že jste značce po téměř třech letech vyjel pole position?
Všichni měli radost včetně táty, který tady se mnou byl. Kvalifikace vyšla perfektně. Motorka jela skvěle, žádné technické problémy, ani mě nikdo na trati nezdržel a ty časy přišly takřka samy. Ani jsem netušil, že se povedlo o půl vteřiny vylepšit rekord okruhu v mé třídě.

Máte ale vysvětlení pro své slabší starty?
Moc ne. To je věc, na které musím nejvíc pracovat. Také v Mugellu jsem si říkal, že důležité bude neztratit kontakt v úvodu, přesto mi start znovu nevyšel a musel jsem soupeře dotahovat. Naštěstí stroj byl hodně rychlý a dovolil mi do poslední chvíle rvát o prvenství, byl to parádní závod.

Jak došlo k tomu, že jste s vítězem Pasinim po závodě bavili diváky protáčením motoru a vytvářením oblak dýmu z gumování pneumatik?
Byl šťastný, že vyhrál a já mu přál, ale i trochu záviděl ten skvělý pocit zažít triumf na domácí trati. Já věřím, že se třeba dočkám v srpnu v Brně.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly