Pešek byl v první části kvalifikace na VC Katalánska až šestnáctý

BARCELONA

Až šestnácté místo obsadil český motocyklový jezdec Lukáš Pešek v první části kvalifikace na sedmý podnik mistrovství světa, Velkou cenu Katalánska. Nejhoršího výsledku v dosavadním průběhu sezóny dosáhl závodník ve čtvrtém z pouhých šesti okruhů, které absolvoval. Po deseti minutách byla totiž kvalifikace v Barceloně přerušena kvůli zesílenému dešti a řada jezdů se už na trať nevrátila.

Lukáš Pešek na archivním snímku

Druhý český startující v kubatuře do 125 ccm Karel Abraham skončil čtyřiadvacátý, provizorní pole position si vybojoval Fin Mika Kallio.

Ve dvěstěpadesátkách obsadil třetí český účastník závodů mistrovství světa Jakub Smrž čtrnácté místo, když za nejrychlejším Alexem Debónem ze Španělska zaostal o 1,8 vteřiny.

"Kvalifikace nebyla tolik vydařená jako volný trénink. Objel jsem totiž jen pár kol, než jsem musel odstoupit kvůli ulomenému kolečku v převodovce. Dost mě to mrzí, že jsem nestihl zajet žádné rychlé kolo, ale nedá se nic dělat. Na druhou stranu lepší dnes, než aby se to stalo v neděli při závodě," uvedl Smrž v oficiální tiskové zprávě týmu. Jihočeský jezdec však věří, že si v sobotní části kvalifikace polepší. Právě ta rozhodne o pořadí na startu.