Týmovými mistry světa na ploché dráze jsou opět Poláci

Lešno

Polští plochodrážní jezdci obhájili titul v mistrovství světa družstev. Na domácí dráze v Lešně zvítězili ve finálovém závodě před Švédskem a osmým triumfem v historii si upevnili pozici nejúspěšnější země v historii. S velkým odstupem třetí skončili Rusové těsně před Brity.

Poláci v sestavě Patryk Dudek, Maciej Janowski, Piotr Pawlicki a Bartosz Zmarzlik vyhráli dvanáct z dvaceti jízd. Jediný nováček v týmu oproti loňsku Janowski ztratil v pěti startech jen bod. Dudek je týmovým šampionem už potřetí, ve vítězném celku byl i v roce 2013 v Praze.

Švédové vybojovali ve finále sedm dílčích prvenství, z toho pět šlo na konto Antonia Lindbäcka. Lídr týmu byl nejúspěšnějším jezdcem závodu s 20 body ze šesti startů včetně stoprocentně využitého "žolíka", který přináší dvojnásobný zisk.

Český tým neuspěl před týdnem v semifinále, a protože nasbíral ze všech účastníků nejméně bodů, bude v příštím roce muset o účast mezi elitní osmičkou bojovat v kvalifikaci.