Rubriky:

Motocykly

Rossi chce po dvojnásobné zlomenině závodit už za tři týdny

3. září 2017 11:41 - Ancona

Už za tři týdny chce hvězdný motocyklista Valentino Rossi znovu závodit po dvojnásobné zlomenině nohy. Italský šampión si ve čtvrtek při tréninkovém enduru zlomil holeň i lýtkovou kost, o pár hodin později mu lékaři nohu zpevnili kovovým hřebem a v sobotu ráno propustili domů. Cílem devítinásobného mistra světa je stihnout Velkou cenu 24. září ve španělské Aragonii.

 

Rui Vieira, ČTK/AP

Nešťastný incident prakticky jistě připravil osmatřicetiletého jezdce o šanci získat desátý titul, aktuálně byl v pořadí MotoGP čtvrtý se ztrátou pouhých 27 bodů na lídra a krajana Andreu Doviziosa. Určitě Rossi přijde o závod na domácí trati za týden v Misanu.

Při obdobném zranění v roce 2010 Rossi pauzíroval šest týdnů. Ze zbývajících šesti Velkých cen ale hodlá přijít maximálně o jednu. "Noc po operaci byla dobrá, cítím se fajn, tak mě doktoři po vizitě pustili domů. Zkusím začít rehabilitovat co nejdříve a uvidím, jak tělo zareaguje," řekl Rossi, když v sobotu dopoledne na kolečkovém křesle odjel z nemocnice v Anconě.

"Rossi může stihnout návrat už v Aragonii, ale musí vzít v úvahu dobu zotavení, což platí i pro takové fenomény jako je on," řekl lékař Raffaele Pascarella a hovořil o nutné pauze 30 až 40 dnů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly