Pešek je zatím v kvalifikaci na GP Valencie třetí

VALENCIE

Motocyklový závodník Lukáš Pešek zajel v úvodní části kvalifikace na Velkou cenu Valencie třetí nejrychlejší čas. Český jezdec dnes zaostal 238 tisícin sekundy za domácím Alvarem Bautistou, jenž si mistrovský titul v kategorii do 125 ccm zajistil dávno před nedělním posledním závodem sezóny.

Lukáš Pešek

Druhý český zástupce v nejslabší třídě Karel Abraham obsadil sedmnáctou pozici. V kubatuře do 250 ccm vyhrál první část kvalifikace Japonec Hiroši Aojama, Jakub Smrž byl se ztrátou půldruhé sekundy patnáctý. Ze dvou rivalů bojujících o titul zajel rychlejší čas třetí Španěl Jorge Lorenzo, jenž vede seriál o 14 bodů. Průběžně druhý Ital Andrea Dovizioso skončil dnes pátý.

O pořadí na startu v 17. Grand Prix sezóny světového šampionátu rozhodne druhá část kvalifikace, jež je na programu v sobotu. To se na okruhu ve Valencii pojede jediná kvalifikace v královské kategorii MotoGP, která slibuje boj o titul mezi Valentinem Rossim a Nickym Haydenem. Italský šampión vede v průběžném hodnocení o osm bodů, dnes vyhrál první volný trénink, ve druhém byl nejrychlejší jeho krajan Loris Capirossi.