Rubriky:

Ostatní

Výborný a Nikodém ovládli závody autokrosového ME v Přerově

12. srpna 2018 18:37 - Přerov

Otakar Výborný a Petr Nikodém ovládli závody mistrovství Evropy v autokrosu v Přerově. Výborný byl v sedmém díle šampionátu nejlepší v kategorii TouringAutocross, kde jej na stupně vítězů doprovodili Martin Samohýl a Václav Fejfar. Nikodém ovládl třídu Buggy1600, ve které hned za ním projel cílem Vít Nosálek. V kategorii SuperBuggy byl třetí Petr Bartoš, z výhry se radoval osminásobný kontinentální šampion Bernd Stubbe z Německa.

 

Teichmann Libor, ČTK

Takzvaným plechovým autům letos Češi kralují a potvrdili to i v Přerově. Od startu se za sebou srovnali Výborný, Samohýl a Fejfar, který vede průběžné pořadí šampionátu. Fejfar se snažil útočit na Samohýla, předjet jej ale nestihl. Závod byl totiž v 6. kole předčasně ukončen poté, co Samohýlův vůz začal hořet. Výsledky byly následně určeny po 5. kole.

V Buggy1600 bojoval po startu o vedení Nikodém s Kevinem Petersem. Lucemburčanovy útoky dokázal odrazit a následně se za jeho záda posunul Nosálek. I on se na úřadujícího evropského mistra snažil dotírat, předjet jej však nedokázal. Nikodém si tak upevnil vedení v ME.

V kategorii SuperBuggy přišel o šance na dobrý výsledek krátce po startu Jakub Kubíček, jenž byl před Přerovem v ME průběžně druhý. Po kolizi dokončil závod jako sedmý a do bojů o medaile nezasáhl. Pro výhru si dojel suverénní Stubbe, Češi bojovali o bronz a ze souboje s Vladislavem Štětinou nakonec vyšel vítězně Bartoš.

Závod mistrovství Evropy v autokrosu v Přerově:
SuperBuggy:
1. Stubbe (Něm./Alfa)
2. Bartelen (Niz./Trackline)
3. P. Bartoš (ČR/BMW)
4. V. Štětina
...
6. Hošek (oba ČR/Nissan)
7. Kubíček (ČR/Ford)
10. J. Štětina (ČR/Audi)
14. Hrubý (ČR/PAS Suzuki)
15. Horák (ČR/BMW)
17. Keřka (ČR/Tatra)
18. Šmíd (ČR/Mitsubishi)
19. Jordák (ČR/Alfa Racing Volvo)
Buggy 1600:
1. Nikodém (ČR/Suzuki)
2. Nosálek (ČR/BMW)
3. Peters (Luc./Twin Triumph)
...
10. Vaněk (ČR/Alfa Racing)
Touring Autocross:
1. Výborný (ČR/Mitsubishi Mirage)
2. Samohýl
3. Fejfar
4. J. Brožek (všichni ČR/Škoda Fabia)
...
7. Horčička (ČR/Honda Civic)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní