Rubriky:

Ostatní

Engeho zřejmě čeká přesun na operaci do Indianapolisu

2. dubna 2007 17:16 - PRAHA

Zřejmě až v Indianapolisu budou lékaři operovat zraněný loket českého automobilového jezdce Tomáše Engeho, který v neděli vážně havaroval při vytrvalostním závodě seriálu American Le Mans v St. Petersburgu. Libereckého pilota by měl operovat tamní vyhlášený specialista Terry Trammell. Datum zákroku, který by měl napravit roztříštěný kloub, ale ještě nebylo stanoveno.

 

BPA sport marketing

Všechna zranění Enge utrpěl na levé straně těla, kterou narazil do betonové zdi. Po kolizi svého ferrari má vedle poškozeného loktu ještě zlomená žebra a podle posledních informací nejspíš i kotník, navíc má lehce natrženou plíci, která podle všeho komplikuje jeho letecký přesun na kliniku v Indianapolisu.

"Kotník má pouze modrý, naražený. To je to nejmenší," řekl Engeho manažer Antonín Charouz. Prasklá plíce prý ale opravdu letecký přesun komplikuje. "Existuje řada možností, jak budeme vše řešit. Do novin je ale nechci specifikovat," podotkl Charouz.

Enge má prý již přesun i vyšetření u Trammella domluvené; pomohl mu v tom Doug Boles, majitel stáje Panther, za kterou jezdil v seriálu Indy Car Series.

Tomáš už je sám sebou

Přes vážnost zranění Enge bez problémů komunikuje s lékařským personálem i lidmi z týmu, kteří za ním do nemocnice přišli. "Tomáš už je stoprocentně sám sebou, což je skutečně dobré," řekl Dale White, manažer týmu Motorsport White Lightning, za který Enge v St. Petersburgu startoval. "S Tomášem jsem v telefonickém kontaktu a bez problémů komunikuje. Za dvanáct hodin od včerejška se ale nic nezměnilo," řekl Charouz.

Přestože podobná zranění loktu předčasně ukončila již řadě automobilových jezdců aktivní kariéru, Engeho manažer Antonín Charouz věří, že by se český pilot mohl představit již v polovině června na slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans a útočit již na šestou pole position ve třídě GT1.

Momentálně je však již jisté, že se Enge nepředstaví ve zbývajících dvou dubnových závodech formulového seriálu A1 Grand Prix. V Číně jej zastoupí Filip Salaquarda a v britském finále v Brands Hatch pojede Jan Charouz.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní