Rubriky:

Ostatní

Enge si už zase sáhl na volant

21. dubna 2007 15:11 - HOUSTON/PRAHA

Překvapení v podobě nečekané návštěvy přichystal Tomáš Enge svému týmu Petersen Motorsports/White Lightning, který se chystá v Houstonu na čtvrtý závod zámořské série ALMS. Český pilot se zotavuje po operaci lokte, který si roztříštil při havárii na Floridě, a lékaři mu dovolili tento týden cestovat.

 

BPA sport marketing

„Lékaři mi dovolili létat, takže mou první reakcí bylo, že musím do Houstonu. Chtěl jsem tým překvapit a myslím, že se mi to podařilo. Doufám, že jsem přivezl štěstí,“ uvedl v tiskové zprávě svého týmu Enge. Při setkání s týmem nevynechal možnost posadit se za volant Ferrari, s nímž pojedou Jarek Janiš s Němcem Dirkem Müllerem sobotní závod na dvě hodiny a pětačtyřicet minut.

Rekonvalescence po operaci, při níž lékaři na začátku dubna Engemu vyztužili loket dvěma destičkami a několika šrouby, podle českého jezdce probíhá dobře. „Pořád mám nějaké bolesti, ale loket se lepší každým dnem. Vše je pozitivní. Jsem optimistou, že se do vozu vrátím co nejdříve,“ prohlásil Enge.

Podle původního plánu by se měl český jezdec vrátit na okruhy při závodu 24 hodin Le Mans, který je na programu 16.-17. června. Enge v současné době drží absolutní rekord Le Mans v zisku pole position v řadě, na svém kontě jich má pět, a letos by měl jet v továrním týmu Aston Martin. Do týmu Petersen Motorsports/White Lightning se vrátí nejpozději 7. července v Lime Rock Parku.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní