Rubriky:

Ostatní

Enge o víkendu znovu usedne za volant

16. května 2007 09:45 - PRAHA

Česká okruhová jednička Tomáš Enge se po havárii ze začátku dubna v St. Petersburghu a následné operaci levého lokte skutečně vrátí už o tomto víkendu za volant Ferrari F430 GT v týmu Petersen Motorsports /White Lightning Racing.

 

BPA sport marketing

Na okruhu Miller Motorsports Park v Salt Lake City pojede další závod American Le Mans Series (ALMS) a jeho partnerem bude opět Angličan Darren Turner. Tým Michaela Petersona se na okruhy naplno vrací po úvodním podniku sezóny v Sebringu a vládne v něm optimistická atmosféra.

„Jsem natěšený, ale také nervózní. Vlastně vůbec nevím, co můžu čekat. Ale myslím, že veškeré napětí povolí v prvním kole na trati. Ruka je pořád ještě trochu slabá, ale každý den tvrdě trénuji. Jakmile se dostanu do rytmu, budu lepší a lepší. Pro mne je to jako start do nové sezóny. Vynasnažím se získat zpět jistotu ve všem, co mi dřív šlo bez potíží,“ píše na webu BPA Tomáš Enge.

„Je skvělé být zpět v Salt Lake City a samozřejmě také s Darrenem. Loni to tu pro všechny byla nová trať, jedna z nejnáročnějších ve Spojených státech. Loňská sezóna se nám s Darrenem povedla, užili jsme si spoustu legrace. A vím, že Darren pracoval vždy na sto procent,“ dodal Enge.

Také se nemůžu dočkat. Známe se skutečně dobře, protože tato sezóna už je pátá, co jsme kolegové, alespoň ve stejném týmu, když už ne v autě. A to je vždy plus při nastavování vozu. Z mého pohledu to příchod do nového týmu výrazně zjednodušuje. Tomáš je megarychlý, jak předvedl loni v kvalifikaci v Salt Lake, a oba doufáme, že bychom mohli zopakovat své loňské prvenství ve třídě. Nejen pro tým, ale i pro nás bude fantastický start za měsíc v Le Mans,“ přál si Darren Turner.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní