Rubriky:

Ostatní

Enge je zpět. A hned zajel nejrychlejší čas

18. května 2007 14:13 - PRAHA/SALT LAKE CITY

Vskutku povedený návrat za volant prožil Tomáš Enge. Český jezdec, jenž se po havárii v závodu zámořské série ALMS zotavuje po operaci roztříštěného lokte, ve čtvrtek zajel ve třídě GT2 nejrychlejší čas v prvních trénincích na závod v Salt Lake City.

Enge se svým Ferrari F430 zvládl během devadesátiminutového tréninku zajel okruh v délce 4,5 míle na trati Miller Motorsport Park za 2:45,587 min., což byl ve třídě GT2 absolutně nejrychlejší dne. „Zatím jde vše dobře. Víme, co máme dělat a kde se můžeme dále zlepšit. Zatím jsem spokojený, ale víkend teprve začal. Chtěl bych se takto cítit při cílové vlajce v sobotu,“ líčil Enge po tréninkových jízdách na svém webu.

Libereckému rodákovi se dařilo i přesto, že stále pociťuje následky operace. „Loket ještě určitě není stoprocentní, ale snažím se pravou rukou ulevit té levé. Vůz se chová OK, ale pořád je možné ho vylepšit,“ doplnil třicetiletý závodník, jenž se vážně zranil na konci března při závodu v St. Petersburgu na Floridě. Mimo zranění lokte měl také zlomená žebra a propíchnutou plíci. [celý článek]

Spokojenost s Engeho návratem vládla i v týmu Petersen Motorsport/White Lightning Racing. „Neplánujete, že se vám jezdec vrátí po zranění a hned zajede nejlepší čas, ale doufáte v to. Tomáš jako by neměl přestávku. Je jako zvíře. Touží jedině po vítězství. Myslím, že tento víkend máme správnou kombinaci jezdců, vozu a týmu,“ uvedl manažer Dale White.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní