Rubriky:

Ostatní

Buggyra chce ovládnout i druhý závod EP tahačů

18. května 2007 15:55 - ZOLDER/RAHA

Na prvních dvou místech průběžného hodnocení figurují piloti týmu Buggyra před druhým dílem Evropského poháru tahačů, který se pojede o víkendu v belgickém Zolderu. A protože se na zdejším okruhu roudnické stáji vždy dařilo, plánují jezdci Markus Bösiger ze Švýcarska i David Vršecký další útok na stupně vítězů. S cílem vylepšit si svá dosavadní postavení pojedou v Belgii i další Češi František Vojtíšek a Michal Dolák.

 

www.buggyra.com

Buggyra potvrdila své letošní ambice už v Barceloně, v Zolderu by chtěli piloti roudnických "modrých šípů" nadvládu potvrdit. Už jen kvůli tomu, že to je jejich oblíbená trať. "Chtěl bych moc vyhrát. Alespoň bych už nemusel poslouchat narážky, že jsem jediný jezdec Buggyry, který tam ještě nikdy nevyhrál," žertoval před cestou do Zolderu na týmovém webu Bösiger, který tu loni skončil třetí.

Vršecký se v Zolderu doslova vyžívá. "Nikdy tam nebyla nouze o kolize, prakticky neexistují únikové zóny. Pokud člověk vyletí z trati, má před sebou dva metry trávníku a betonovou zeď," popsal okruh český jezdec. I proto prý rozhoduje, jak který závodník umí zacházet s brzdami. "Jezdec si musí dát velký pozor na to, aby brzdy nepřehřál. Pokud se to stane, prakticky neexistuje úsek, na kterém je lze vychladit. Stejně tak je důležité držet ideální stopu, protože se tam hodně složitě předjíždí," dodal Vršecký.

Sedmitýdenní pauzu od premiérového závodu v Barceloně využil roudnický tým k testování, podobně se činil také Vojtíškův závodní tým, který by si chtěl v Zolderu s renaultem vylepšit dosavadní sedmé místo v průběžném hodnocení. A po slibné premiéře s truckem se hodlá dál zlepšovat i mladý Dolák, který jezdí s vozem MAN a zatím je dvanáctý.

K závodu je přihlášeno 27 závodních vozů. Jako obvykle se v každém z víkendových dnů pojede nejprve bodovaná kvalifikační jízda, poté dvojnásobně honorovaný pohárový závod.

Průběžné pořadí EP tahačů po 1. závodě
1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 55 bodů, 2. Vršecký (ČR/Buggyra) 42, 3. Körber (Něm./MAN) 36, 4. Albacete (Šp./MAN) 31, 5. Allgäuer (Rak./MAN) 29, 6. Hahn (Něm./Mercedes) 24, 7. Vojtíšek (ČR/Renault) 19, ...12. Dolák (ČR/MAN) 2.
Týmy: 1. Buggyra (Bösiger, Vršecký) 100, 2. MAN (Allgäuer, Körber) 75, 3. Renault 42 (Vojtíšek, Martin).

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní