Ostatní

Bösiger v Zolderu znovu vítězil, dvakrát bodoval Vojtíšek

20. května 2007 20:43 - ZOLDER

Švýcarský pilot Markus Bösiger získal v druhém dílu Evropského poháru tahačů v belgickém Zolderu maximální počet bodů. Pilot roudnického týmu Buggyra v nedeli vyhrál stejně jako v sobotu kvalifikační i pohárový závod a zvýraznil vedení v průběžné klasifikaci. Jeho českého týmového kolegu Davida Vršeckého v nedělní první jízdě zradila technika a na druhém místě už má jen dvoubodový náskok před obhájcem titulu Antoniem Albacetem ze Španělska.

Vršecký skončil v hlavním závodě pátý, nejvíce bodů z českých jezdců pobral František Vojtíšek, který za volantem renaultu obsadil šesté a sedmé místo, Michal Dolák s truckem MAN skončil v kvalifikační jízdě devátý.

Bösiger stoprocentně potvrdil roli současné truckové jedničky, ale nadvládu Buggyry nalomila technická závada na Vršeckého stroji, která českého pilota odsunula těsně před koncem kvalifikačního závodu ze druhé pozice na dvacátou. Předtím se mu po startu ze druhé řady podařilo po pěti kolech marného úsilí předjet mercedes Němce Hahna, později dokonce zajel nejrychlejší kolo závodu, ale půl kola před koncem mu vypověděl službu diferenciál.

Vršecký do cíle nedojel a byl klasifikován jako dvacátý. Vojtíšek v závodě neudržel po dobrém startu pátou pozici a jen díky krajanově smůle skončil šestý, z Vršeckého výpadku profitoval ziskem dvou bodů i Dolák.

Pohárovou jízdu opět vyhrál způsobem start-cíl Bösiger před Hahnem. Vršecký se musel prodírat startovním polem a během úvodního okruhu předjel osm vozů. Další posun už byl pomalejší a na cílové rovince prohrál o půl vozu souboj o čtvrté místo se svým bývalým německým kolegou Körberem.

Vojtíšek opět neudržel dobrou výchozí pozici a z průběžného třetího místa se propadl až na sedmé. Ještě hůře dopadl Dolák, kterého komisaři FIA po dojezdu na desátém místě diskvalifikovali za porušení technických předpisů. Třetí díl EP uvidí diváci o prvním červnovém víkendu na okruhu ve španělském Albacete.

Výsledky:
Kvalifikační jízda (9 kol): 1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 18:12,114, 2. Hahn (Něm./Mercedes) -6,902, 3. Körber (Něm./MAN) -7,458, 4. Albacete (Šp./MAN) -8,798, 5. Allgäuer (Rak./MAN) -16,045, 6. Vojtíšek (ČR/Renault) -22,313, ...9. Dolák (ČR/MAN) -41,886, 20. Vršecký (ČR/Buggyra) -1 kolo.
Pohárový závod (12 kol): 1. Bösiger 24:01,888, 2. Hahn -1,702, 3. Albacete -7,942, 4. Körber -12,587, 5. Vršecký -12,851, 6. Allgäuer -24,960, 7. Vojtíšek -25,800, ...Dolák diskvalifikován.
Průběžné pořadí: 1. Bösiger 115, 2. Vršecký 72, 3. Albacete 70, 4. Körber 66, 5. Hahn 65, 6. Allgäuer 45, 7. Vojtíšek 43, ...12. Dolák 7.
Týmy: 1. Buggyra (Vršecký, Bösiger) 198, 2. MAN (Körber, Allgäuer) 120, 3. Mercedes (Hahn, Sanjuan/Šp.) 94, 4. Renault (Vojtíšek, Martin/Šp.) 82.

Časová osa: Ostatní