Závodům MS cestovních vozů v Brně dominovali jezdci BMW

BRNO

Němec Jörg Müller byl nejúspěšnějším jezdcem brněnského podniku mistrovství světa cestovních vozů. V prvním nedělním závodu na jedenáct kol dojel druhý za Španělem Felixem Porteirem se ztrátou pouhých 259 tisícin sekundy. Druhý závod na deset kol na Masarykově okruhu vyhrál před Brazilcem Augustem Farfusem.

Ilustrační fotografie

Farfus se dostal do čela průběžného pořadí šampionátu. Müllerovi patří po desátém z 22 závodů druhé místo s odstupem čtyř bodů.

Na brněnské trati dominovaly vozy BMW. V prvním závodu zabraly první čtyři místa, v druhém první tři. Na stupně vítězů se prosadil i slavný Ital Alessandro Zanardi, který po amputaci dolních končetin závodí se speciálně upraveným vozem a první závod dokončil jako třetí.

O vedení v šampionátu přišel Brit Andy Priaulx, pro kterého skončil první závod už v úvodním kole po nezaviněné havárii. V druhém závodu se sice probil na sedmou příčku, ale první místo v průběžném pořadí neudržel a klesl na třetí pozici.

Součástí víkendu na Masarykově okruhu, kam zavítalo podle pořadatelů 52 000 diváků, byla řada doprovodných závodů. V klání BMW 1 Challenge se představil i nejlepší český motocyklový jezdec Lukáš Pešek. Třetí muž třídy do 125 ccm vyhrál kvalifikaci a do sobotního závodu nastoupil z první řady. Po startu se však propadl na třetí místo a při snaze vrátit se do čela udělal chybu, ocitl se mimo trať a závod pro něj předčasně skončil. V neděli se Peškovi vedlo lépe a byl klasifikován na pátém místě.

V pohárovém závodě BMW byl nejlepší Lubomír Firla, který vyhrál obě finálové jízdy. Ve Škoda Octavia Cupu se nejvíce dařilo Eriku Janišovi, který byl první a třetí a upevnil si vedení v průběžném pořadí.