Rubriky:

Ostatní

Živě

Enge dostal po další nehodě vyhazov

22. července 2007 11:45 - LEXINGTON (USA)

Automobilový jezdec Tomáš Enge přišel krátce po skončení sobotního závodu American Le Mans Series v Lexingtonu o místo v týmu. Vyhazov následoval poté, co český pilot inkasoval od traťových komisařů penalizaci za způsobení kolize.

Enge byl v týmu v podmínce po nehodě z Lime Rock před dvěma týdny, a tak jej manažer stáje Dale White okamžitě propustil.

Manažer českého jezdce Antonín Charouz vyjádřil zklamání z Engeho nedisciplinovanosti. „Incident jsem zatím neviděl, ale předpokládám, že komisaři rozhodli správně. Každopádně je to neměnná věc a pro mě je obrovské zklamání, že se Tomáš zachoval takhle nedisciplinovaně. V podmínce si neměl dovolit takhle riskovat," uvedl na Engeho internetových stránkách Charouz.

White konstatoval, že neměl jiné řešení než ukončit spolupráci. Enge byl podle něj v podmínce i vůči pořadatelské Mezinárodní asociaci motoristického sportu (IMSA). „Bylo jasné, že už nemůžeme a nebudeme tolerovat další penalizaci. Bez ohledu na okolnosti kolize je naším zvykem respektovat rozhodnutí komisařů. Naše politika je taková," uvedl manažer týmu.

K nehodě došlo zhruba 40 minut po startu, kdy se na druhém místě jedoucí Enge střetl s vedoucím Mikou Salem. Z jejich kolize profitoval pozdější vítěz a průběžný lídr GT2 Jörg Bergmeister z Německa. Engeho poškozený vůz, ve kterém jej pak za volantem vystřídal Němec Dirk Müller, dojel na pátém místě ve své kategorii.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.