Rubriky:

Ostatní

US Open

Živě

Enge havaroval ve Spa, vyvázl nezraněn

29. července 2007 20:07 - SPA

Automobilový jezdec Tomáš Enge těžce havaroval na okruhu v belgickém Spa v závodě 24 hodin, který byl součástí mistrovství světa vozů GT. Pro tým Scuderia Ecosse skončil závod po necelých šesti hodinách, když Ferrari 430 GT s Engem za volantem skončilo ve výjezdu ze zatáčky Eau Rouge. Vůz byl velmi poničený, český závodník však přečkal havárii bez zranění.

 

BPA

Ve Spa se Enge střídal ve voze skotského týmu Scuderia Ecosse s Jaroslavem Janišem, Timem Mullenem,  a Jonny Kanem. Závod odstartoval v sobotu v 16 hodin, český pilot havaroval před desátou večer. Enge držel solidní pátou pozici, když po půl desáté zajel na plánovanou zastávku do boxů a vzápětí se vrátil na trať.

Vydržel na ní ale už jen několik minut. Ve chvíli, kdy časomíra ukazovala čas 21:50, vylétl pilot na vrcholu zatáčky Eau Rouge mimo trať. Vůz se startovním číslem 62 musel ze závodu ze 4. pozice odstoupit. “Chtěl bych se omluvit týmu za to, že jsem skončil mimo trať, což pro náš vůz znamenalo konec závodu. Udělal jsem chybu na vrcholu Eau Rouge a nedokázal jsem auto udržet na trati," řekl Enge pro www.tomas-enge.com.

"Škoda, že vůz číslo 62 v noci havaroval. Nevíme úplně přesně, co se tam stalo, a neměli jsme zatím možnost vidět vůz, neboť od nehody je v uzavřeném parkovišti. Sečteno a podtrženo: je škoda, že odjíždíme s tak málem poté, co všichni odvedli tolik tvrdé práce,” komentoval celou událost šéf týmu Stewart Roden. Druhé týmové ferrari s trojicí Niarchos, Kirkaldy, Sugden skončilo šesté ve třídě GT2 a patnácté absolutně.

Enge přišel minulý týden po závodu American Le Mans Series v Lexingtonu o místo v týmu Petersen/White Lightning poté, co inkasoval od traťových komisařů penalizaci za způsobení kolize. Jeho manažer Antonín Charouz proti tomuto trestu podal protest, protože podle něj byl Enge v havárii nevinně.

grg, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.