Rubriky:

Ostatní

Patrik Hájek zakončil ME motokár na stupních vítězů

5. září 2007 16:03 - PRAHA

Na specifické motokárové trati v Sarnu blízko Neapole se o uplynulém víkendu jel závěrečný podnik evropského šampionátu motokár kategorie KZ2. Loňský vítěz světového finále třídy ROK z Lonata Patrik Hájek zde vybojoval skvělé třetí místo.

Hájek na motokáře Birel poháněné motorem TM ze známé stáje JOKA dokázal velice rychle pochopit dosud neznámou trať, která je se svými sedmnácti sty metry nejdelší v evropském klání. Dával o sobě vědět jak v kvalifikacích, tak i v jednotlivých rozjížďkách.

V nedělním prvním závodě pak mezi čtyřiatřiceti jezdci vybojoval bronzový věnec a nechal za sebou i takové kapacity, jako je například letošní německý šampión Rick Dreezen! Ceny při vyhlášení předával jezdcům pilot F1 Vitantonio Liuzzi.

„Patrik jel dravě a vybojovaný úspěch hodnotím vysoko,“ řekl jezdcův trenér a šéf týmu Josef Kališ. „Letošní sezóna byla hlavně o sbírání mezinárodních zkušeností, ale celkově páté místo v německém šampionátu a bronz v závěrečném podniku mistrovství Evropy dělají za rokem 2007 velice důstojnou tečku,“ dodal Kališ.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní