Rubriky:

Ostatní

Enge pojede brněnský závod mistrovství FIA GT

11. září 2007 17:19 - PRAHA

Automobilový závodník Tomáš Enge se za dva týdny představí na brněnském Masarykově okruhu při závodu mistrovství FIA Grand Turismo. Český pilot, který v úterý oslavil jednatřicáté narozeniny, bude na jihu Moravy bojovat spolu s Rakušanem Reinhard Koflerem se speciálem Saleen S7R rakouského týmu RBImmo Racing o přední umístění v královské třídě GT1.

„S vozem Saleen bychom mohli bojovat o vítězství. To je krásná výzva, obzvlášť před domácím publikem. Nicméně nebudu radši předbíhat, bude to náš první závod. Moc se do Brna těším a doufám, že přijde co nejvíce fanoušků. FIA Grand Turismo přináší stále poutavější boje, diváci se mají nač těšit,“ uvedl Enge na svých internetových stránkách.

Liberecký závodník naváže svým působením v šampionátu na úspěšné vystoupení Jarka Janiše z loňské sezóny. „Saleen S7R GT je pozoruhodný stroj a Jarek s ním loni absolvoval vynikající sezónu, takže se těším a doufám, že budu rychlý i já,“ dodal Enge, jehož speciál se pyšní motorem o objemu 6998 ccm, výkonem přes 600 koní a maximální rychlostí okolo 330km/h. Závod mistrovství FIA GT se na brněnském okruhu jede ve dnech 21. - 23. září.

pn, Sport.cz

Časová osa: Ostatní