Rubriky:

Ostatní

Patrik Hájek opět vítězem světového motokárového finále

25. října 2007 11:12 - PRAHA/CERVIA

Český motokárový reprezentant Patrik Hájek (JOKA Kart Team) přivezl do vlasti další prestižní triumf. V italské Cervii zvítězil ve světovém finále EASYKART ve třídě SHIFTER 125 ccm. Po loňském vítězství ve světovém finále ROK CUPu v italském Lonatu tak rozšířil výčet svých úspěchů o další ceněný titul.

Na startu světového finále EASYKART se sešlo v šesti kategoriích více jak 300 závodníků ze šestnácti zemí. Jistou kuriozitou byl start mladého Brazilce Fittipaldiho. Potomek dvojnásobného šampióna F1 nastoupil v nejnižší třídě 50 ccm.

V kvalifikacích zajel Hájek druhý čas se ztrátou jen dvou setin sekundy na domácího Alessandra Schirosiho. Ve finálové rozjížďce na 26 kol pak nejlépe odstartoval Schirosi, ale Hájek ho sledoval v těsném závěsu až do poloviny závodu, kdy tvrdě zaútočil a nikým neohrožován si dojel pro vítězství. „Je to pochopitelně další cenná trofej,“ řekl majitel stáje JOKA a Hájkův trenér Josef Kališ.

„Patrik jel opravdu výborně a nedělal chyby. Spravili jsme si chuť po předchozím světovém finále ROK CUPu, které se jelo o týden dříve. Tam jel Patrik ve finále na druhém místě, ale před koncem závodu měl kolizi s jedním ze soupeřů a propadl se na čtvrtou příčku. Na to, že do Lonata jel jako horký favorit, byla bramborová medaile zklamáním. V Cervii ale zabojoval a dokázal zakončit sezónu vítězstvím,“ dodal Kališ.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní