Nejlepším českým motokáristou roku 2007 byl vyhlášen Pivoda

Hned dvě ceny získal na konci sezony šestnáctiletý motokárový jezdec Tomáš Pivoda. Závodníka italského týmu Maranello vyhlásila Asociace kartingu Autoklubu České republiky nejlepším českým reprezentantem letošního roku, zároveň Pivoda získal i cenu Jiřího Balcara určenou pro nejlepšího jezdce sezóny, kterou uděluje Asociace jezdců a soutěžících.

Přerovský rodák byl jedním z pětice českých pilotů, kteří si letos zajistili postup do finále Světového poháru třídy KF2, a v belgickém Marienbourgu obsadil 22. místo. V příští sezóně by měl startovat v prestižnější kategorii karting formule 1 (KF1).

"Jsem moc rád, že se mi podařilo získat ocenění mé práce i u české odborné veřejnosti. Zejména mám radost z ceny Jiřího Balcara, to mě postavilo na úroveň Erika Janiše a jiných úspěšných pilotů," uvedl Pivoda, jenž se s Balcarem, který v roce 2002 tragicky zahynul, osobně znal. "Jirka byl můj kamarád, který stál u mých závodnických začátků, a jeho smrt mě velmi zasáhla," dodal Pivoda.