Rubriky:

Ostatní

Matějovský a Vekra v poháru se šesti auty

20. března 2008 09:44 - PRAHA

Šest vozů nasadí Vekra Racing Team a Československý Motorsport Stanislava Matějovského do letošního 12. ročníku Česká pojišťovna Škoda Octavia cupu. Společná stáj chce v prestižním okruhovém seriálu, do něhož je přihlášeno čtyřiadvacet jezdců, mezi nimi i dvě dívky, zaútočit na celkové prvenství.

„Naše spolupráce trvá delší dobu a teď vyústila v aktivní spojení, které se na okruzích projeví silnou účastí v seriálech octavií i Tourenwagen Challenge. Jedním z jezdců bude i šéf Vekra Racing Teamu Petr Fulín,“ řekl Stanislav Matějovský.

„Za společný tým budou startovat také Skalický, Martínek, Ivoševič a mladý Matějovský, který pojede tři závodní víkendy a na zbývající dva ho vystřídá za volantem Hájková,“ dodal Petr Fulín. Michal Matějovský bude závodit především v zahraničí.

Loňské prvenství v seriálu nebude sice obhajovat Erik Janiš, ve startovní listině ale nechybí jméno vítěze úvodních ročníků Františka Doška. K velkým favoritům patří bezesporu pětice jezdců Autocentrály Hlučín Jan a Štěpán Dostálové, Vorba, Jirásek a Pešková. Do boje o nejvyšší příčky určitě zasáhne i tým Václava Brejly, za který startují také Bareš a Vršínský.

Okruhové octavie připravují v dílnách Michl Motorsport a poprvé se pojede na pneumatikách Dunlop. Seriál pěti dvojzávodů, jejichž organizace doznala několika změn, které by měly přispět k atraktivnosti, startuje v polovině května v Mostě.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní