Enge vyhrál svou třídu v závodu Le Mans v Monze

MONZA

Český jezdec Tomáš Enge se Španělem Antoniem Garciou vyhráli s vozem Aston Martin DBR9 ve své třídě LMGT1 druhý závod Le Mans Series v italské Monze. Jan Charouz a Němec Stefan Mücke získali v závodu na 1000 kilometrů bod za osmé místo v královské kategorii LMP1.

Tomáš Enge za volantem vozu Aston Martin DBR9 - ilustrační fotografie

Zcela nový vůz Lola Aston Martin byl po hodině a čtvrt v čele absolutního pořadí, ale závada na elektronice motoru posádku zdržela dlouho v boxech. Na vítěze ztratili 15 kol.

Enge odjel většinu závodu, na trati strávil přes tři hodiny. "Pořádně jsem si to užil," uvedl na svém webu český pilot, který sváděl velký souboj s Olivierem Berettou z Monaka. "Jsem rád, že to bylo s vítězným koncem pro nás," dodal Enge.

Závod provázela i řada havárií. Hrozivě vypadala hlavně nehoda Stephana Ortelliho s vozem Courage Oreca, jenž se v rychlosti okolo 300km/h vznesl a udělal několik salt. Monacký závodník si z havárie odnesl jen lehká zranění.

Závod Le Mans Series:
LMP1: 1. Lamy, Sarrazin (Por., Fr./Peugeot 908 HDi FAP) 173 kol, 2. Premat, Rocknefeller (Fr., Něm./Audi R10 TDI) -47,672, 3. Primat, Tinseau (Švýc., Fr./Pescarolo Judd) -4 kola, ...8. Charouz, Mücke (ČR, Něm./Lola Aston Martin) -15 kol.
LMGT1: 1. Enge, Garcia (ČR, Šp./Aston Martin DBR9) 159 kol, 2. Beretta, Moreau, Goueslard (Mon., oba Fr./Corvette C6R) -12,254, 3. Blanchemain, Dumez, Manopoulos (Fr./Corvette C6R) -4 kola.