Vršecký znovu vyhrál a zvýraznil vedení v EP tahačů

MISANO

David Vršecký zvýraznil své vedení v Evropském poháru tahačů. V úvodním dnu druhého dílu seriálu v Misanu v sobotu jezdec týmu Buggyra dojel druhý v bodované kvalifikaci, načež vyhrál pohárový závod, ve kterém oplatil předchozí porážku španělskému soupeři Antoniovi Albacetemu na voze MAN.

Vršecký vyhrál měřený trénink, ale pole position na okruhu v Misanu, na kterém jsou doma především motocykly, není považována za výhodu, což se potvrdilo. "Byl jsem evidentně rychlejší, ale Antonio si striktně držel stopu a nedal mi šanci k předjetí. Kvůli zisku jediného bodu nemělo cenu přehnaně riskovat," uvedl Vršecký v tiskové zprávě.

V hlavním závodě se role otočily a z druhého místa na startu tentokrát šel do vedení Vršecký. V cíli měl nakonec takřka desetisekundový náskok. "Lidi se asi museli nudit, ale já si závod užíval," konstatoval Vršecký. Jeho týmový kolega Markus Bösiger skončil dvakrát třetí.

Františka Vojtíška o lepší výsledek připravila smůla na konci kvalifikace. V době, kdy jel na sedmém místě, inkasoval tvrdý úder od Francouze Lacheze, po kterém dojel čtrnáctý. Do pohárového závodu navíc startoval po zmatcích stejně jako dvě třetiny jezdců z uličky v boxech a vybojoval alespoň bod za osmé místo. "Vzhledem k vývoji dne jsem s osmým místem vcelku spokojený. Jednalo se asi o maximum mých možností," uvedl Vojtíšek, kterému patří celkově šesté místo.

Výsledky:
Kvalifikační závod (8 kol): 1. Albacete (Šp./MAN) 16:33,781, 2. Vršecký (ČR/Buggyra) -1,119, 3. Bösiger (Švýc./Buggyra) -1,647, ...14. Vojtíšek (ČR/Renault) -1:04,043.
Pohárový závod (12 kol): 1. Vršecký 24:43,378, 2. Albacate -9,062, 3. Bösiger -10,126, ...8. Vojtíšek -1:14,304.
Průběžné pořadí: 1. Vršecký 78, 2. Bösiger 60, Albacete 54, ...6. Vojtíšek 34.
Týmy: 1. Buggyra 151, 2. MAN 102, 3. Renault 81.