Autokrosaři Turek a Hanák ovládli závod ME v Lotyšsku

BAUSKA

Čeští autokrosaři Petr Turek a Ladislav Hanák ovládli třetí podnik mistrovství Evropy, který v neděli vyvrcholil v lotyšské Bausce.

Hanák byl nejrychlejší v královské divizi III do 4000 ccm, Hanák vyhrál slabší divizi do 1600 ccm. Oba zároveň kralují průběžnému pořadí seriálu, Hanák dokonce s maximálním počtem bodů.

Na stupně vítězů vystoupili i další Češi. Jaroslav Hošek byl druhý v silnějších buggynách, Ondřej Musil ve slabších šestnáctistovkách. Mezi takzvanými plechovými vozy v divizi I byl stříbrný Václav Fejfar.

Evropský šampionát bude dalším závodem pokračovat za měsíc v německém Seelowě.

Výsledky:
Divize III do 4000 ccm: 1. Turek (ČR/BMW), 2. Hošek (ČR/Audi), 3. Van Rosmalen (Niz./Ford), 4. Bartoš (ČR/Ford), ...7. Keřka (ČR/Tatra), 10. Štětina (ČR/Audi), 14. Švábenský (ČR/Pro Pulsion), 15. Staněk (ČR/PRX V6), 16. Vaculík (ČR/Nissan), 18. Kalvoda (ČR/Ford).
Průběžné pořadí: 1. Turek 54, 2. Stubbe (Něm./F&S Stubbe) 52, 3. Hošek 42, ...5. Bartoš 36, 6. Keřka 31, 8. Štětina 20, 11. Vaculík 18, 13. Švábenský 12, 15. Kalvoda 9, 16. Staněk 8.
Divize IIIA do 1600 ccm: 1. Hanák (ČR/VW), 2. Musil (ČR/Suzuki), 3. Waldschmidt (Niz./Ford), ...9. Švestka (ČR/Kawasaki), 10. Nosálek (ČR/Škoda).
Průběžné pořadí: 1. Hanák 60, 2. Freischlad (Něm./VW Büchl) 46, 3. Musil 43, ...6. Nosálek 32, 9. Švestka 19, 10. Svoboda 18.
Divize I: 1. Kvašnin (Rus./Renault Clio), 2. Fejfar (ČR/Škoda Fabia), 3. Karai (Maď./Mitsubishi Lancer), ...7. Brožek (ČR/Ford Focus).
Průběžné pořadí: 1. Naujokaitis (Lot./VW Polo) 51, 2. Kvašnin 41, 3. Karai 36, 4. Fejfar 34, ...9. Brožek 26.

Vítěz: L. Norris (McLaren) Velká cena Číny - kvalifikace na sprint Vítěz: L. Norris (McLaren) konec
20240419T09 : 30:00+0200