Trialovému MS v Kramolíně kraloval Raga, Křoustek bodoval

Španělští reprezentanti ovládli stejně jako před rokem závod mistrovství světa v trialu, který se konal v Kramolíně u Nepomuku. Z vítězství se opět radoval Adam Raga, jenž dokázal porazit úřadujícího šampiona a vedoucího muže průběžného pořadí seriálu Toniho Boua a snížil tak jeho náskok v čele šampionátu na dvanáct bodů.

Třetí místo obsadil Japonec Takahiša Fužijami, jenž se jako jediný nešpanělský trialista prosadil mezi elitní šestici. Legendární Brit Dougie Lampkin byl na západě Čech až sedmý.

Poprvé v sezóně se na bodované pozice v MS dostal český šampion Martin Křoustek, jenž obsadil třinácté místo a získal tři body. Šestinásobný domácí mistr tak vylepšil své životní maximum. Třináctý skončil i před pěti lety v Lucembursku, dnes mu k tomuto výsledku dopomohl nízký počet startujících. Křoustek byl totiž poslední.

Světový šampionát pokračuje dalším závodem 31. srpna ve švédské Uddevalle.

MS v trialu:
Světová kategorie: 1. Raga (Gas Gas) 24 trest. bodů, 2. Bou (oba Šp./Montesa) 28, 3. Fužijami (Jap./Montesa) 39, 4. Cabestany (Sherco) 42, 5. Fajardo (Beta) 49, 6. Freixa (všichni Šp./Gas Gas) 50, ...13. Křoustek (ČR/Beta) 145.
Průběžný stav MS: 1. Bou 168 bodů, 2. Raga 156, 3. Fužijami 142, ...22. Křoustek 3.
Junioři: 1. Laniel (Gas Gas) 27, 2. Gubian (oba Fr.) 28, 3. Grattarola (It./oba Sherco) 33.
Průběžný stav MS: 1. Gubian 154, 2. Wigg (Brit.) 143, 3. Gomez (Šp./oba Montesa) 117.
Mládež: 1. Ferrer (Fr./Sherco) 19, 2. Pastoriza (Šp./Gas Gas) 27, 3. Challoner (Brit./Beta) 29.
Průběžný stav MS: 1. Challoner 156, 2. Moret (Šp./Gas Gas) 126, 3. Ferrer 123.