Rubriky:

Ostatní

Masarykův okruh bude příští rok hostit tři světové šampionáty

10. listopadu 2008 17:00 - BRNO

Tři seriály mistrovství světa přivítá v příštím roce Masarykův okruh v Brně. Vrcholem sezóny bude 16. srpna opět závod světového šampionátu silničních motocyklů, s jehož promotérem brněnští pořadatelé prodloužili kontrakt až do roku 2013. Předtím bude 26. července okruh hostit Grand Prix superbiků a 21. června se v Brně uskuteční závod mistrovství světa cestovních vozů.

Z ekonomických důvodů se v Brně nepojede po devíti letech mistrovství FIA vozů Grand Tourismo. V jednání bylo pořádání podniku Le Mans Series. Automobilky startující v tomto seriálu původně požadovaly zvýšení počtu závodů a jeho rozšíření do východní Evropy. "Kvůli současné celosvětové ekonomické krizi bylo ale nakonec rozhodnuto, že kalendář Le Mans Series bude mít i v příštím roce stávajících pět podniků," uvedl sportovní ředitel Masarykova okruhu Miroslav Bartoš.

Sezónu v Brně zahájí a ukončí vytrvalostní automobilové závody. První akcí bude 28. března dvanáctihodinovka Le Brno. O den později uspořádá po roční přestávce Jiří Mičánek závod vrchařů. Tečku za sezónou udělá 17. října šestihodinový vytrvalostní závod Epilog.

Rychlým vozům bude okruh patřit i 25. a 26. dubna při Jarní ceně Brna a 19. a 20. září při Podzimní ceně. Obě akce budou součástí mezinárodního mistrovství České republiky. Domácí šampionát silničních motocyklů zavítá na Masarykův okruh 24. května při Memoriálu Jaroslava Huleše a 28. června při Memoriálu Františka Šťastného.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní