Rubriky:

Ostatní

Rekordní pokus Buggyry se uskuteční příští středu

28. listopadu 2008 13:41 - PRAHA

Po zrušení původního termínu pokusu o překonání světového rychlostního rekordu v jízdě závodním tahačem na pevný kilometr přišlo vedení Buggyry s novým datem. David Vršecký by se měl postavit na start rekordních pokusů 3. prosince. "Doufám, že ve středu budeme slavit," přál si úřadující mistr Evropy Vršecký.

 

Power Sports Enterprises,

Větru a dešti se nedá poručit.  O tom se přesvědčil i management nejúspěšnějšího truckového týmu posledních let, když místo pokusu, letiště v Panenském Týnci, pokryla tento týden dvaceticentimetrová vrstva sněhu. A tak museli pokus odložit a najít jiné datum. Ve středu 3. prosince by už to však mohlo klapnout.

„Druhý termín pokusu o překonání světového rychlostního rekordu v jízdě závodním tahačem na pevný kilometr jsme určili na základě střednědobých předpovědí meteorologů. Nicméně všichni víme, že předpovědi počasí bývají mnohdy spíše  sázkou do loterie,“ vyprávěl manažer týmu Buggyra International Racing System Jan Kalivoda.  

„Navíc kromě dokonalé přípravy měřeného úseku a místa  nezbytného k brždění  rozjetého tahače je nutno zajistit zástupce Autoklubu ČR a splnit bezpočet bezpečnostních podmínek. Každopádně v této chvíli věříme, že nám to ve středu vyjde. Už kvůli všem zúčastněným a zahlceným e-mailovým schránkám našich mediálních manažerů. Rekordní pokus totiž vzbudil a stále budí nečekaný zájem,“ vysvětloval.

Vršecký věří v úspěch 

Optimistou zůstává rovněž  David Vršecký, který pevně věří, že v tomto případě bude platit pravidlo: Do třetice, všeho dobrého. „V roce 2006 a před několika dny mě připravila o světový rekord nepřízeň počasí. Doufám, že ve středu budeme slavit,“ přál si úřadující mistr Evropy, kterého mírně deptá současná nečinnost. „Už jsem hodně dlouho v „provozní teplotě“. Ve čtvrtek jsem se byl podívat na letišti. Znovu jsem si úsek prošel a věřím v úspěch. Nejraději  bych se ale pokusil o rekord nejlépe za hodinu," přiznal Vršecký.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní