Rubriky:

Ostatní

Klatovský ani Diviš nepostoupili do finále MS na ledové dráze

12. ledna 2009 12:58 - SAALFELDEN

Jan Klatovský ani Andrej Diviš nepostoupili do seriálu finálových závodů mistrovství světa na ledové ploché dráze. Ve víkendové kvalifikaci v Saalfeldenu obsadil Klatovský sedmé místo, Diviš skončil bez bodu poslední. Postoupilo šest plošinářů.

Reprezentační trenér Milan Špinka označil rakouskou kvalifikační skupinu za absolutně nejtěžší. "Pět loňských finalistů na čele s vicemistrem světa a domácím Zornem, loni třetím mužem šampionátu. Rozhodly maličkosti, zejména zkušenost. Škoda, k postupu chyběl jeden jediný bod," řekl Špinka spolupracovníkovi ČTK.

Věří nicméně, že ve finále MS český jezdec chybět nebude. "Honzův starší bratr Antonín má zkušeností na rozdávání a vzhledem k tomu, že všechny hvězdy až na Švédy Svenssona a Sereniuse jely zde, měl by v boji o postup za čtrnáct dní v dalším kvalifikačním závodě v polském Sanoku uspět," dodal Špinka. V Polsku se vedle Antonína Klatovského představí i Jan Pecina.

Kvalifikační skupinu v Saalfeldenu vyhrál loňský vicemistr světa Dmitrij Chomicevič z Ruska, který v závodu neztratil ani bod. Vedle Sanoku se o finále MS pojede ještě v Togliatti, kde však čeští zástupci nestartují. První z osmi finálových závodů se pak uskuteční 7. února v Krasnogorsku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní