Rubriky:

Ostatní

Automobilového závodníka Hladíka čeká nejnáročnější sezóna

26. ledna 2009 14:39 - BRNO

Před svou zatím nejnáročnější sezonou stojí brněnský automobilový závodník Vladimír Hladík. Vedle společné obhajoby loňského titulu se Zdeňkem Dudou ve vytrvalostních závodech ve třídě do 2000 ccm s vozem Renault Clio bude Hladík startovat premiérově ještě v evropském seriálu FIA GT4.

Hladík je šéfem týmu TechFuture, který nasadí do domácího seriálu ještě druhý vůz Renault Clio. Seriál mezinárodního mistrovství republiky v divizi 4 má v termínovém kalendáři šest závodů: tři se pojedou na Masarykově okruhu v Brně a tři na autodromu v Mostu.

Také seriál FIA GT4 má v termínovém kalendáři šest závodů na okruzích v Silverstonu, italské Adrii, německém Oscherslebenu, belgickém Zolderu, portugalském Algarve a francouzském Paul Ricardu. V tomto seriálu bude Hladík startovat sám s novým vozem Aston Martin.

Seriál FIA GT4 si vyzkoušel už loni, kdy skončil třetí ve sprintu a čtvrtý ve vytrvalostním závodu. "V letošní sezoně očekávám velký nárůst konkurence ve FIA GT4. Nahrává tomu současná ekonomická krize, která velí k úsporám. A závodění s vozy GT patří k nejlevnějším," uvedl Hladík na dnešní tiskové konferenci v Brně.

"I když zatím jezdeckou konkurenci neznám, tak mám cíl zaútočit na pořadí v první desítce výsledkové listiny. Pochopitelně je naším cílem obhájit se spolujezdcem Dudou domácí titul," dodal Hladík.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní