Rallyekrosař Mužík zahájil ME třetím místem

Pouze jediný český jezdec Viktor Mužík se prosadil na stupně vítězů v prvním závodě mistrovství Evropy v rallyekrosu. V britském Woottonu obsadil v pondělí třetí místo v divizi II, Roman Častoral byl pátý. Nejsilnější zastoupení měla česká výprava v divizi IA, v níž se na bodované pozice prosadila čtveřice jezdců. Nejlepší Zdeněk Čermák byl devátý.

Z vítězství na na úvod ME radovali Kenneth Hansen ze Švédska (divize I), Belgičan Jos Sterkens (divize II) a Eduard Leganov z Ruska (divize IA).

Desetidílný evropský šampionát pokračuje 2. a 3. května v Portugalsku, závěrečný závod se uskuteční v polovině září v Sosnové na Českolipsku.

ME v rallyekrosu, 1. závod - Wootton (Brit.)
Divize I: 1. K. Hansen (Švéd./Citroën C4), 2. Isachsen (Nor./Ford Focus), 3. Pailler (Fr./Peugeot 207).
Průběžné pořadí: 1. Hansen 20, 2. Isachsen 17, 3. Pailler 15.
Divize II: 1. Sterkens (Bel./Ford Focus), 2. Mertens (Bel./VW Polo), 3. Mužík (ČR/BMW E46), ...5. Častoral (ČR/Opel Astra).
Průběžné pořadí: 1. Sterkens 20, 2. Mertens 17, 3. Mužík 15, ...5. Častoral 12.
Divize IA: 1. Leganov (Rus./VW Polo), 2. Lysen (Nor./Renault Clio), 3. Johansson (Švéd./Peugeot 206), ...9. Čermák (ČR/Škoda Fabia), 12. Kalný (ČR/Peugeot 206), 13. Smetana (ČR/Ford Puma), 16. Veverka (ČR/Peugeot 206).
Průběžné pořadí: 1. Leganov 20, 2. Lysen 17, 3. Johansson 15, ...9. Čermák 8, 12. Kalný 5, 13. Smetana 4, 16. Veverka 1.