Rubriky:

Ostatní

Soud zbavil Castronevese obvinění z daňových úniků

19. dubna 2009 21:19 - LONG BEACH

Bývalý dvojnásobný vítěz slavného automobilového závodu 500 mil v Indianapolis Helio Castroneves za daňové úniky do vězení nepůjde. Soud v Miami ho obvinění zbavil.

Třiatřicetiletý Brazilec ihned po skončení několikatýdenního procesu odletěl do kalifornského Long Beach ke druhému závodu šampionátu IndyCar. Návrat do seriálu populárnímu jezdci nevyšel, v kvalifikaci havaroval a s bolestmi hlavy musel vyhledat lékaře. Od něj dostal povolení zúčastnit se dnešního závodu.

Castronevesovi hrozilo několik let vězení, protože podle obžaloby spolu se svou sestrou a manažerkou Kati a svým právníkem zatajil v letech 1999 až 2004 příjmy ve výši 5,5 miliónu dolarů. Soud ho obvinění z daňových úniků zprostil.

Brazilec, jenž vyhrál 500 mil v Indianapolis v letech 2001 a 2002, byl během vyšetřování na svobodě díky kauci deset milionů dolarů. V seriálu IndyCar načíná už devátou sezonu, loni obsadil celkové druhé místo.

V USA se stal celebritou také díky účasti v televizní soutěži Dancing With the Stars (obdobě StarDance ...když hvězdy tančí), jejíž pátou sérii vyhrál s tanečnicí a country zpěvačkou Julianne Houghovou.

ČTK

Zrušit