Rubriky:

Ostatní

Vozy Sauto.cz Racing Teamu ovládly kvalifikaci na Jarní cenu Brna

24. dubna 2009 20:44 - BRNO

Pod taktovkou vozů Mercedes Benz DTM se odehrála páteční kvalifikace před sobotním tříhodinovým vytrvalostním závodem Jarní cena Brna, kterým na Masarykově okruhu odstartuje letošní seriál mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích. Nejrychlejšího času dosáhla posádka Antonín Charouz, Tomáš Enge, Václav Nimč společně s Němcem Stefanem Mückem.

 

BPA/Miloš Rybář

Charouz se se svými spolujezdci jako jediný dostali pod hranici 1:50 min. v průjezdu na jedno kolo. "Jsem velice rád, že se nám kvalifikace tak vydařila. Konkurence posílila, ve startovním poli jsou nová výkonná auta i dobří jezdci, přesto jsme dnes byli suverénní," těšilo Charouze, který vstoupil do své poslední sezóny v závodnické kariéře.

"Dopoledne jsme trošku doplatili na experimenty prvního závodu. Měli jsme špatné tlaky v pneumatikách, takže jsem si chvílemi připadal jako na ledě. Ale povedlo se nám vybojovat s oběma auty pro sprint start z první řady, takže jsme spokojení," doplnil Nimč.

Nejrychlejší kvalifikační čas zajel Němec Mücke, který si pochvaloval nový vůz. "Jen byla škoda, že jsme se v rychlém kole dostali do drobného kontaktu s jiným vozem. Přesto jsme dosáhli dobrého času a do závodu odstartujeme z pole position. Podmínky dnes byly perfektní, snad to bude stejné i při zítřejším závodě, který pro nás bude velice důležitý," tvrdil Mücke.

Sobotní tříhodinový závod divize 4 odstartuje ve 12:30, v neděli se jedou dva sprinty - od 12 hodin vozy s obsahem motoru nad 2000 ccm, ve 13 hodin startuje padesátiminutový závod vozů s motory do 2000 ccm.

Kvalifikace na Jarní cenu Brna, první podnik okruhového MMČR - divize 3 a 4
Vytrvalostní závod nad 2000 ccm: 1. Charouz, Enge, Nimč (všichni ČR), Mücke (Něm./Mercedes Benz DTM) 1:39,717 (prům. rychlost 177,282 km/h), 2. Nimč, Janiš, Charouz (ČR), Kox (Niz./Mercedes Benz DTM) -1,943, 3. Maděryč, Kostka (oba ČR), Björk (Švéd.), Daniš (SR/Audi A4 DTM) -2,627.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní