Rubriky:

Ostatní

Zanardi si v Brně zopakoval loňské vítězství

21. června 2009 18:01 - BRNO

Bývalý pilot formule 1 Alessandro Zanardi vyhrál v Brně stejně jako před rokem první závod šestého podniku mistrovství světa cestovních vozů. Dvaačtyřicetiletý Ital, jenž při těžké nehodě v roce 2001 přišel o obě nohy a řídí s protézami, si na Masarykově okruhu připsal s vozem BMW čtvrté vítězství v seriálu.

"Brno mi evidentně sedí, už loni jsem tu vyhrál. Nebýt neférového chování soupeřů, mohl jsem dneska být na stupních vítězů i ve druhém závodu," postěžoval si Zanardi, kterého ve druhé jízdě vyřadil z boje Švéd Rickard Rydell v seatu.

Druhý závod opanoval Španěl Sergio Hernandez s BMW před loňským šampiónem Francouzem Yvanem Mullerem, který si upevnil první místo v průběžném pořadí. Před druhým Italem Gabrielem Tarquinim vede o deset bodů. Někdejší jezdec F1 získal v Brně jen o bod méně.

Tarquini v celkové klasifikaci odsunul na třetí příčku Brazilce Augusta Farfuse, jenž zvítězil v sobotní kvalifikaci, ale v závodech tak úspěšný nebyl a vyšel bodově naprázdno. První závod pro něj skončil hned po startu po srážce s trojnásobným mistrem světa Britem Andym Priaulxem a také ve druhé jízdě odstoupil po kolizi.

Šestý díl mistrovství světa cestovních vozů v Brně:
1. závod: 1. Zanardi (It./BMW) 29:26,496, 2. Müller (Něm./BMW) -1,848, 3. Tarquini (It./Seat) -4,831.
2. závod: 1. Hernandez (Šp./BMW) 22:13,734, 2. Muller (Fr./Seat) -2,316, 3. Monteiro (Portug./Seat) -4,114.
Průběžné pořadí MS:
1. Muller 66 bodů, 2. Tarquini 56, 3. Farfus (Braz./BMW) 54.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní