Calvet statečně bojuje o bednu, Lacko objevil novou fintu

23. července 2020 21:52 - Praha

Mladý pilot Buggyry je i po 6. podniku virtuálního seriálu tahačů ETRC Digital celkově třetí. Bravurní jízdou za sebou Téo Calvet udržel evropské šampiony Kisse i Albaceteho. Adam Lacko i Aliyyah Kolocová se stále zlepšují. Jelo se na virtuální trati belgického Zolderu. Do klubu vítězů digitálních klání se ke Kissovi a Calvetovi přidali Sascha Lenz a Jamie Anderson.

 

Buggyra media

Nejpočetnější zastoupení ve startovním poli měli opět piloti týmu Buggyra Zero Mileage Racing. Nejúspěšnější z nich byl talentovaný Téo Calvet. Ve druhém závodě zopakoval svůj heroický výkon z Nürburgringu a nepustil před sebe dvojnásobného truckového šampiona Norberta Kisse.

„Náročný týden. Od středy do pátku jsme testovali VK50 a DV50 na okruhu v Nogaru a hned v neděli už jsme závodili na virtuální trati Zolderu. V prvním závodě jsem udržel pozici před Albacetem a obsadil 3. příčku. Škoda, že jsme ve druhém závodě s Kissem nebojovali o vítězství, ale jen o 4. pozici. Už vím, jak na něj, a proto mě nepředjel!" hodnotí Calvet bojovně.

Adam Lacko má za sebou nejdelší závodní pauzu v kariéře. Už ho svrbí ruce

sport.cz, Buggyra Racing

Souboj z druhého závodu byl okořeněný ještě dalším účastníkem Saschou Lenzem, který oba piloty překonal a obsadil třetí místo. I díky výborné práci Calveta ve druhém závodě, který za sebou udržel Kisse, se mohl z prvního vítězství ve virtuálním závodě radovat Jamie Anderson.

Ledově klidná, bez emocí. Taková je světová rekordmanka Aliyyah Koloc. Může za to i Aspergerův syndrom

sport.cz, Buggyra Racing

Adam Lacko na virtuálním Zolderu vyrovnal své digitální maximum a v prvním závodě obsadil šesté místo. „Stále pracuji na tom, abych zajížděl co nejlépe. Tentokrát jsme vyzkoušeli vypnout osvětlení v místnosti se závodními simulátory. To bylo dobré a mohl jsem se více soustředit na jízdu," uvedl mistr Evropy ze sezony 2017.

Do posledních dvou závodů vstupuje odhodlaně i nejmladší účastnice šampionátu, čerstvě šestnáctiletá Aliyyah Kolocová, která se zlepšuje každým kolem. Dokonce ve druhém závodě překonala i svůj čas na kolo z kvalifikace. „Jsem ráda, že se mohu virtuálního šampionátu účastnit. Moc mi pomáhá v poznávání tratí, na kterých se pojedou i reálné závody. V Mostě to znám dobře, ale Zolder jsem jela poprvé a už se těším, až se tam svezu nejen virtuálně," poukazuje Aliyyah na druhý podnik evropského truckového šampionátu, který se uskuteční v polovině září.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: