Rubriky:

Ostatní

Lacko se v barvách rakouského týmu vrací do šampionátu závodních tahačů

4. března 2010 20:57 - PRAHA

Automobilový závodník Adam Lacko se po tříleté přestávce vrací za volant závodního kamiónu. Český jezdec letos absolvuje kompletní evropský šampionát s tovární podporou automobilky MAN v barvách rakouského Truck Race Teamu Allgäuer.

 

PRÁVO

Lacko se evropském šampionátu trucků účastnil v letech 2003 až 2006. Nejlepšího výsledku dosáhl v sezóně 2004, kdy startoval s kamiónem MAN připravovaným týmem Egona Allgäuera. Adam tenkrát vyhrál tři závody (Nogaro, Most, Barcelona) a v konečném hodnocení tehdejší třídy Race Truck obsadil 3. místo. V zimě český jezdec obdržel od rakouské stáje nabídku na obnovení úspěšné spolupráce, kterou přijal.

V letošní sezóně hájit barvy Truck Race Teamu Allgäuer společně s Rusem Alexanderem Lvovem a při závodě na německém Nürburgringu doplní jezdeckou sestavu ještě účastník 81 velkých cen formule 1 a dvojnásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans Hans Joachim Stuck z Německa. Truck Race Team Allgäuer letos slaví deset let úspěšné spolupráce s automobilkou MAN, kterou zdobí zisk titulu mistra Evropy z roku 2002 a tři tituly evropského vicemistra.

Ve hře je volný závod ve Smolensku

K vrcholům sezóny budou tradičně patřit závody na Nürburgringu a v Mostě. Pokud budou včas dokončeny stavební práce na novém okruhu v ruském Smolensku, absolvuje Truck Race Team Allgäuer kromě osmi podniků ME trucků také volný závod v Rusku, který je plánován na 8. srpna.

„I když jsem v  v minulých letech s trucky nestartoval, samozřejmě jsme sledoval dění v šampionátu. Proto vím, do čeho jdu. Konkurence je o něco silnější, protože došlo ke spojení obou dřívějších kategorií Super Race Truck a Race Truck. K tomu ovšem došlo ještě před mým odchodem ze šampionátu a určitě se toho nebojím. Uvidíme, jak vše dopadne, ale společně s Truck Race Teamem Allgäuer jsme v roce 2004 vybojovali dobré výsledky včetně třetího místa v konečném hodnocení evropského poháru. Samozřejmě doufám, že se nám letos povede tento výsledek zopakovat nebo ještě vylepšit,“ uvedl Lacko.

„Pokud jde o jednotlivé závody, nejvíc jsem se těšil do Barcelony, jenže ta bohužel vypadla z kalendáře. Samozřejmě se těším na domácí závod v Mostě a také na Nürburgring proslulý jedinečnou atmosférou, která tam po celý víkend panuje.“

Truck Race Team Allgäuer absolvuje na počátku příštího týdne třídenní testování ve francouzském Nogaru. Na stejný okruh se vrátí ve dnech 12. až 15. dubna, kdy zde budou testovat všichni jezdci s kamióny MAN. Sezóna mistrovství Evropy v závodech kamiónů na okruzích startuje ve dnech 22. až 23. května v italském Misanu.

Kromě Lacka pojede šampionát závodních tahačů dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký z české stáje Buggyra a František Vojtíšek hájící barvy Renaultu.

nov, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní