Rubriky:

Ostatní

„Frankie“ Vojtíšek vynechá sezónu tahačů, nedomluvil se na spolupráci s Renaultem

25. března 2010 09:40 - PRAHA

Služebně nejstarší závodník Evropského poháru tahačů, osmačtyřicetiletý František „Frankie“ Vojtíšek, bude poprvé od roku 1987, kdy absolvoval první závod se závodním kamiónem, chybět na startu elitního seriálu. Důvodem je skutečnost, že se Frankie Truck Racing Team nedohodl na podmínkách pro letošní sezónu s Renaultem, jejichž vozy stáj provozovala.

 

www.frankie.cz

„Nepřistoupili jsme na kontrakt, který nám z Renaultu nabídli, a proto jsme se jako tým rozhodli sezónu 2010 vynechat. Volný čas využijeme vylepšení techniky,“ konstatoval osmačtyřicetiletý Vojtíšek. „Musím zdůraznit, že tento nápad vznikl po zralé úvaze a bez emocí. Chceme si odpočinout, zmapovat letošní novinky a v klidu se připravit až na další sezónu.“

Svou roli v tomto případu sehrála také skutečnost, že od roudnické stáje Buggyra odešel koncem loňského roku její technický ředitel a konstruktér Mario Kress a spolu s ním i jezdec Markus Bösiger. Německo-švýcarská dvojice si to namířila do nově vzniklého týmu, který bude jezdit právě s podporou Renaultu.

Po volantu se mu prý stýskat nebude

„Uvidíme, jak se jim povede a co dokážou s podvozkem a s motory, které na konkurenci ztrácely. Já jsem člověk přející, ať se jim daří a věřím, že se na rok 2011 s továrnou taky dohodneme a ve startovním poli pojede renaultů víc,“ pokračoval úspěšný jablonecký jezdec.

S jiným autem prý ve volné sezóně nebude zkoušet jezdit. „Alespoň teď, když u nás v Jablonci teprve trochu roztává sníh, si to myslím. Možná až přijde jaro i k nám, mě začnou trochu svrbět ruce, ale moc se mi to nepozdává,“ usmíval se jezdec, který v barvách Liazu figuroval při prvních československých účastech na Rallye Dakar.

„Času budu mít letos samozřejmě daleko víc než obvykle, ale chceme se víc věnovat marketingovým povinnostem, účastem na autosalónech a podobným aktivitám. Na konci léta by se dalo začít testovat, bude ovšem záležet, jak pokročíme v jednáních s Renaultem. Určitě jsme mezi sebou nespálili mosty. Situaci v době krize vidím i jejich očima. Každopádně svého kroku nelituji, bylo to správné rozhodnutí,“ dodal Vojtíšek.

nov, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní