Rubriky:

Ostatní

Po pádu v tréninku zemřel elitní australský motokrosař McFarlane

2. května 2010 11:24 - MELBOURNE

Vicemistr světa v motokrosu z roku 2005 Andrew McFarlane nepřežil nehodu v tréninku na závod australského šampionátu na trati v Broadfordu severně od Melbourne. Dvaatřicetiletý jezdec měl v sobotu těžký pád, při němž utrpěl vážné zranění hlavy.

Přes okamžitou lékařskou pomoc se jej nepodařilo zachránit. Po více než hodinové snaze záchranářů McFarlane na místě zemřel. Australská motocyklová federace oznámila v prohlášení, že tragédii začala ve spolupráci s policií vyšetřovat.

McFarlane patřil k hvězdám mistrovství světa třídy MX2, ve které vyhrál čtyři závody. Z toho tři Grand Prix ovládl v roce 2005, kdy také skončil třetí na Velké ceně České republiky v Lokti nad Ohří a na konci sezóny před ním v závěrečném pořadí zůstal jen hvězdný Ital Antonio Cairoli. Po životním úspěchu se přesunul do zámoří, vloni se po devítiletém působení v Evropě a Spojených státech vrátil do rodné Austrálie. Po této sezóně chtěl otec dcery ukončit kariéru.

Podobná tragédie postihla v loňském roce českou motokrosovou scénu. Při zářijovém závodu mezinárodního mistrovství republiky družstev v Lokti havaroval osmnáctiletý Michael Špaček, juniorský mistr Evropy ve třídě MX2 z roku 2007. Dva týdny byl v kritickém stavu s poraněním hlavy a 12. října zemřel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní