Rubriky:

Ostatní

Stav těžce zraněného závodníka Bartocciho je stabilizovaný

24. května 2010 12:29 - BRNO

Stav těžce zraněného italského automobilového závodníka Giorgia Bartocciho, který v sobotu havaroval na Masarykově okruhu a záchranáři jej vytáhli z hořícího vozu, je stabilizovaný. Sdělila to v pondělí tisková mluvčí Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích Anna Mrázová.

 

Michal Beran, ČTK

Italský závodník leží na jednotce intenzivní péče. "Utrpěl velmi závažná poranění, která přetrvávají," dodala Mrázová.

Nehoda se stala v prvním ze tří původně plánovaných doplňkových závodů italské série Lamborghini Blancpai Super Trofeo. Těsně před cílovou rovinkou po vjezdu do druhého kola se Bartocciho vůz po kolizi se soupeřem odrazil přímo do míst, kde svodidla přecházejí v betonovou zídku. Vůz se po nárazu bokem roztočil, na vozovku se rozlila takřka plná nádrž s 80 litry benzinu a všechno okolo začalo okamžitě hořet.

Požárníci na Masarykově okruhu bleskově zasáhli, začali vůz hasit a z hořícího automobilu potom vytáhli těžce popáleného závodníka. Ten byl po nezbytném ošetření na mobilní klinice Masarykova okruhu okamžitě letecky transportován do nedaleké Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Závod po této havárii skončil a ředitel seriálu po dohodě s týmy odvolal i oba původně plánované další dva závody tohoto seriálu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní