Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Angličan Conway si při hrůzné nehodě v Indianapolis "jenom" zlomil nohu

31. května 2010 14:49 - INDIANAPOLIS

Hrozivá nehoda se odehrála v závěru populárního automobilového závodu 500 mil v Indianapolis. V předposledním kole Angličan Conway najel zezadu na vůz Američana Ryana Huntera-Reaye, jeho monopost se vznesl do vzduchu a rozbil se na kusy o ochrannou bariéru. Conway byl převezen vrtulníkem do nemocnice a podle agentury AFP má zlomenou nohu.

 

Kurt Bauer, ČTK/AP

Anglický pilot, který v jednu chvíli závod na 200 kol vedl, podle všeho doplatil na zaváhání majitele svého týmu Dennise Reinbolda. Ten ho nestačil varovat, že někteří závodníci před ním kvůli nedostatku paliva v závěru zpomalují. "Zrovna jsem mu to chtěl říct, aby si na to dal pozor a držel se od nich dál. Ale nestihl jsem to," uvedl Reinbold roztřeseným hlasem.

"Nebylo to nic příjemného míjet auto, které letí vzduchem. Naštěstí jsem to projela. Doufám, že bude v pořádku," uvedla americká hvězda Danica Patricková, která obsadila šesté místo.

Závod vyhrál podruhé v kariéře Skot Dario Franchitti, jenž projel cílem po třech hodinách a pěti minutách těsně následován Američanem Danem Wheldonem. Místo dramatického souboje dojeli v klidu, protože po Conwayově nehodě byl závod neutralizován a nesmělo se předjíždět.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní