Rubriky:

Ostatní

VIDEO: V Brazílii létaly tahače i utržená kabina. Jezdci zázrakem přežili

28. července 2010 15:44 - SAO PAULO

Hrůzně vypadající karambol, ovšem se šťastným koncem, se odehrál při víkendovém podniku brazilského šampionátu tahačů v Sao Paulu. Jeden z pilotů ztratil kontrolu nad svým kamiónem, vznesl se do vzduchu a dopadl přímo na vůz jednoho ze soupeřů. Tvrdý náraz několikatunového speciálu utrhl druhému vozu kabinu a neovládaný podvozek se vydal zpět na trať.

 

, Reuters

Při těch záběrech se až tají dech. Bruno Junqueira na okruhu Interlagos ztratil ve vysoké rychlosti ve čtvrtém kole kontrolu nad svým tahačem Ford, vznesl se do vzduchu a dopadl přímo na Volvo Diumara Buena, jemuž náraz oddělil kabinu od podvozku.

K nadšení diváků vystoupil Bueno ze zbytku svého vozu zcela nezraněn. Hned na to ale nad okruhem zavládlo mrazivé napětí, protože Junqueiru nemohli záchranáři z převráceného vozu dostat. Nakonec se ale podařilo někdejšího vítěze seriálu F3000 a trojnásobného vicemistra série CART vytáhnout a třiatřicetiletý závodník, jemuž se v letošní sezóně nepodařilo sehnat angažmá v IRL, také odešel po svých. Lékaři mu poté ošetřili pár drobná poranění.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní