Španěl Albacete je potřetí mistrem Evropy v závodech tahačů

Španěl Antonio Albacete si zajistil třetí titul mistra Evropy v závodech tahačů. V Jaramě mu k tomu stačilo třetí místo v dnešní první jízdě. Na trůnu vystřídal českého jezdce Davida Vršeckého, který šampionátu kraloval ve dvou předchozích sezonách.

Vršecký dnes v Jaramě dojel šestý a druhý, v druhé jízdě ho porazil pouze Němec Jochen Hahn. První jízdu vyhrál Švýcar Markus Bösiger, pátý dojel Adam Lacko.

"Samozřejmě bych raději vyhrál pohárový závod a startoval z osmého místa, nicméně v tomto případě platí, že každé zlo je k něčemu dobré," řekl před startem druhé jízdy Vršecký. Výhodnou startovní pozici pak proměnil v druhé místo v cíli.

"Jochen (Hahn) jel obrazně řečeno jako urvaný z řetězu. Hlídal jsem si druhou pozici, velmi mě těší, že jsem odrazil útoky Bösigera s Östreichem. Z poháru mám radost, celý tým si ho zaslouží," dodal Vršecký v cíli.

Lacko v obou závodech dojel na pátém místě, v druhé jízdě dokázal porazit i nového mistra Evropy Albaceteho. "Okruh v Jaramě mi vyhovuje. V jízdách jsem si hezky zazávodil, zvláště v pohárovém závodě to bylo s Davidem někdy na hraně. Nicméně, jak jsem již v minulosti říkal, je truck racing kontaktní sport," konstatoval Lacko.

Devátý závod ME tahačů v Jaramě (Španělsko):
První jízda: 1. Bösiger (Švýc./Renault) 24:23,973, 2. Östreich (Něm./Renault) -0,293, 3. Albacete (Šp./MAN) -2,658, 4. Levett (Brit./MAN) -17,008, 5. Lacko (ČR/MAN) -22,138, 6. Vršecký (ČR/Buggyra) -22,326.
Druhá jízda: 1. Hahn (Něm./MAN) 24:35,332, 2. Vršecký -13,868, 3. Östreich -14,236, 4. Bösiger -14,191, 5. Lacko -17,144.
Průběžné pořadí ME: 1. Albacete 367, 2. Bösiger 320, 3. Hahn 306, 4. Östreich 273, 5. Vršecký 212, 6. Levett 200, 7. Lacko 169.