Vršecký si dojel v ME tahačů v Nogaru pro první výhru v sezoně

NOGARO

První vítězství v sezoně vybojoval David Vršecký s buggyrou ve čtvrtém dílu mistrovství Evropy tahačů ve francouzském Nogaru. Bývalý dvojnásobný evropský šampion vyhrál sobotní závod s handicapovým startem s náskokem 1,135 sekundy před Španělem Antoniem Albacetem s vozem MAN.

"Konečně se to povedlo," radoval se Vršecký. "Když jsem se dostal po startu před Bösigera s Östreichem, věřil jsem, že konečně vyhraji. Albacete s Hahnem sice po celou dobu útočili, auto ale fungovalo skvěle. Snad jsme se odrazili k lepším výsledkům," uvedl jezdec roudnické stáje, který byl v prvním závodu v Nogaru pátý. V průběžném pořadí je stále šestý.

Adam Lacko obsadil čtvrté a páté místo a v klasifikaci ME klesl na pátou příčku o bod za čtvrtého Němce Uweho Nittela.

Čtvrtý podnik mistrovství Evropy tahačů v Nogaru (Francie)
První závod: 1. Hahn 23:08,997, 2. Nittel (oba Něm./MAN) -6,988, 3. Albacete (Šp./MAN) -9,003, 4. Lacko (ČR/Renault) -13,051, 5. Vršecký (ČR/Buggyra) -13,658.
Druhý závod: 1. Vršecký 23:18,437, 2. Albacete -1,135, 3. Hahn -1,368, ...5. Lacko -7,815.
Průběžné pořadí: 1. Hahn 175 b., 2. Albacete 130, 3. Östreich (Něm./Renault) 107, ...5. Lacko 95, 6. Vršecký 87.